Medale zawodników RSSiRON "START" Radom na Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych.

W dniach 04-06.12.2015 roku w Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych.

Rywalizacja odbywała się w rozgrywkach pojedynczych oraz w grach podwójnych. W sobotę odbywały się pojedynki grupowe mające na celu wyłonienie półfinalistów.

Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START" Radom było reprezentowane przez 6 zawodników: Monika Borewicz, Benedykt Mąkosa, Mariusz Czerwiński, Kacper Głąbicki, Piotr Mańturz, Maksym Chudzicki.

Najlepiej spośród naszych zawodników zaprezentował się Mariusz Czerwiński, który w grupie 2-3 został Mistrzem Polski. Nasz zawodnik w finale pokonał Rafała Czuprę z Białegostoku 3:2 w setach.

Monika Borewicz zdobyła srebrny medal w grze indywidualnej wśród kobiet w klasie 7-8. Nasza zawodniczka musiała uznać wyższość Jolanty Kopaczyńskiej z Wrocławia.

Kolejnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski został Benedykt Mąkosa, który w grupie 9 zdobył brązowy medal przegrywając w półfinale z późniejszym Mistrzem Polski.

Maksym Chudzicki zajął miejsca V-VI w grupie startowej 7. W tej samej grupie startowej startował także nasz zawodnik Kacper Głąbicki, który ostatecznie uplasował się na miejscach XI-XII.

Z kolei Piotr Mańturz, najmłodszy zawodnik w ekipie, uplasował się na miejscu XV w grupie startowej 6.

SERDECZNIE GRATULUJEMY OSIĄGNIĘTYCH SUKCESÓW NASZYM TENISISTOM I ŻYCZYMY POWODZENIA NA KOLEJNYCH ZAWODACH!!!