JUSTYNA KOZDRYK PODBIŁA DUBAJ

07Dubaj

W dniach 15-19.02.2016 roku w Dubaju odbył się Puchar Świata w Podnoszeniu Ciężarów 7th Fazza IPC Powerlifting World Cup - Dubai 2016. Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowała Justyna Kozdryk.

Justyna wystartowała w kat. wagowej do 45kg, gdzie z wynikiem 96 kg wywalczyła 1 miejsce zdobywając złoty medal i pokonując Ukrainkę - Toporkowa Rayisa, która uplasowała się na 2 miejscu z wynikiem 91 kg i Rosjankę - Beketova Marina - 3 miejsce z wynikiem 90 kg.

Kozdryk w trzecim podejściu zadysponowała 97 kg - gdzie ten ciężar stanowiłby nowy rekord Europy, niestety podejście to było nie zaliczone z wynikiem 2:1.

W ogólnej klasyfikacji polska drużyna uplasowała się na 5 miejscu w kategorii seniorów z dorobkiem 3 medali, w tym 1 złoty – Justyny Kozdryk i dwa srebra - Małgorzaty Hałas-Koralewskiej i Marzeny Zięby.

Justyna jak zwykle nie zawiodła i pokazała wspaniałą formę. Takie wyniki zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, wielogodzinnym treningom oraz wparciu trenera - Mirosława Malca. Gratulujemy Justynie kolejnego medalu, a trenerowi - takiej podopiecznej.