JUSTYNA KOZDRYK MISTRZYNIĄ EUROPY!!!

W dniach 22-26 listopada 2015 roku w miejscowości Eger na Węgrzech odbyły  się Otwarte Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych. W Mistrzostwach startowali  zawodnicy z całego świata  min. z Chin, Algierii, Egiptu, Kamerunu.

Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowała nasza utytułowana zawodniczka- Justyna Kozdryk. Justyna już w pierwszym dniu zawodów zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg., zostawiając w tyle swoje rywalki min. aktualną Mistrzynię Świata w podnoszeniu ciężarów, reprezentantkę Ukrainy.  Justyna wykonała trzy próby- w pierwszym podejściu podniosła ciężar o wadze 91 kg.,           w drugim podejściu- o wadze 93 kg., zaś trzecia próba zakończona dźwignięciem ciężaru o wadze 96 kg. z uwagi na drobny błąd techniczny naszej zawodniczki nie została zaliczona. W kategorii „Open” Justyna zajęła zaszczytne 2 miejsce z wynikiem 93 kg., plasując się tuż za  reprezentantką Chin, która podniosła sztangę o wadze 100 kg. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy. To już kolejne medale w kolekcji Justyny Kozdryk, jesteśmy przekonani , że nie ostatnie. Otwarte Mistrzostwa Europy są jednymi z zawodów zaliczanych do kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie, które odbędą się w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Ten wspaniały wynik Justyny jest rezultatem  jej ciężkiej pracy, wytrwałości i zaangażowania. Każdy start w zawodach jest poprzedzony miesiącami ciężkich, systematycznych treningów. Gratulacje należą się również trenerowi – Mirosławowi Malcowi, który na co dzień zajmuje się przygotowaniem Justyny do udziału w tego typu imprezach sportowych.

GRATULUJEMY SUKCESU  I  Z  NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA KOLEJNE MEDALE !!!