REKORD POLSKI JUSTYNY KOZDRYK

ciężary Wisła 2015

W dniach 12-14.06.2015 r. w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych Seniorów oraz Juniorów.

 

  W zawodach brali udział zawodnicy z 21 klubów z terenu całej Polski, zaś Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowało 5 zawodników: Justyna Kozdryk, Sebastian Wiśniewski, Piotr Plesiewicz, Piotr Sładkowski oraz Jacek Górecki.

Justyna Kozdryk startowała w kategorii wagowej do 50 kg, gdzie uzyskała wynik 96 kg wyciśniętych w drugim podejściu, co dało jej I miejsce spośród zawodniczek w tej kategorii wagowej. Uzyskany wynik okazał się rekordem Polski w tej kategorii wagowej wśród kobiet.

Piotr Plesiewicz startował w kategorii wagowej do 49 kg, gdzie zaliczył jedno podejście do ciężaru 88 kg. Wynik ten pozwolił naszemu zawodnikowi zająć I miejsce w swojej kategorii wagowej.

Sebastian Wiśniewski startował w kategorii wagowej do 59 kg. Uzyskany przez naszego zawodnika wynik 85 kg pozwolił Sebastianowi na zajęcie III miejsca. W tej kategorii wagowej była bardzo duża konkurencja. Z uwagi na fakt, iż w tej konkurencji startowali bardzo doświadczeni zawodnicy, zajęcie III miejsca przez Sebastiana jest bardzo dużym sukcesem.

Piotr Sładkowski startował w kategorii wagowej do 59 kg. Nasz zawodnik zakończył rywalizację z wynikiem 60 kg. Uzyskany wyniki pozwolił mu na zajęcie VI miejsca.

Jacek Górecki, który startował w najcięższej kategorii wagowej +107 kg, uzyskał wynik 90 kg, co pozwoliło mu na zajęcie III miejsca.

Poprzez pracę wykonywaną dzięki przychylności Gminy Miasta Radom na systematycznych zajęciach odbywających się w naszym klubie zawodnicy tym startem potwierdzili zasadność takich działań.

WSZYSTKIM GRATULUJEMY I CZEKAMY NA KOLEJNE SUKCESY