WSPANIAŁE WYNIKI NASZYCH JUNIORÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI W LA KOZIENICE 2015

Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce  Kozienice 2015 2

W dniach 15-17.05.2015 r. w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Organizatorem Mistrzostw było Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”.

Wśród 57 zawodników startujących w imprezie silną grupą okazali się reprezentanci Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”, którzy łącznie zdobyli 14 medali (6 złotych, 6 srebrnych, 2 brązowe).

Wśród kobiet prym wiodła Jagoda Kibil, która zdobyła 2 złote medale w biegu na 100 m (kl. 35-38) oraz w biegu na 200 m (kl. 35-38). Kolejne medale zdobyły również inne zawodniczki naszego Stowarzyszenia: Natalia Grosiak srebrny medal w biegu na 100 m (kl. wózki), srebrny medal w biegu na 200 m (kl. wózki) oraz srebrny medal w biegu na 400 m (kl. wózki), Magdalena Gontarz debiutująca na tego typu imprezie zdobyła brązowy medal w biegu na 100m (kl. 45-47). Barbara Krawczyk uplasowała się na IV miejscu w biegu na 100 m (kl. 45-47) oraz zajęła także IV miejsce w biegu na 400 m (kl. 37, 45-47).

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Owczarek, który wywalczył 3 złote medale: w biegu na 100 m (kl. 35-38 J), w biegu na 200 m (kl. 35-38 J) oraz w skoku w dal (kl. 37,46). Ponadto medale zdobywali również: Daniel Kibil : złoty medal w biegu na 100 m (kl. 35-38 Jm), srebrny medal w biegu na 200m (kl. 35-38 Jm), Kacper Głąbicki srebrny medal w biegu na 100 m (kl. 44-46), Tomasz Grzybek zdobył brązowy medal w konkurencji rzut dyskiem (kl. 13,46), w konkurencji pchnięcia kulą (kl. 11-13,46) zajął IV miejsce, a w konkurencji rzutu oszczepem (kl. 36-38) V miejsce. Patryk Stankiewicz zdobył srebrny medal w konkurencji rzut dyskiem (kl. wózki), oraz zajął IV miejsce w konkursie pchnięcia kulą (kl. wózki). Maciej Kucharski zajął V miejsce w konkursie pchnięcia kulą (kl. 35-38 Jm).

Dzięki dofinansowaniu działań, polegających na prowadzeniu zajęć sportowych, przez Gminę Miasta Radomia nasi zawodnicy mogą spokojnie i solidnie przygotowywać się do swoich występów. Jak widać praca wykonana na treningach owocuje dobrymi wynikami na najważniejszych krajowych zawodach.