ŚWIETNY WYSTĘP RADOMSKICH LEKKOATLETÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI w ZIELONEJ GÓRZE

mistrzostwa polski zielona góra

W dniach 26-28.06 2015 roku w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.

Wśród zawodników z terenu całej Polski było 9 reprezentantów RSSiRON „START” , którzy i tym razem pokazali, iż należą do czołówki zawodników niepełnosprawnych startujących w lekkiej atletyce.

Alicja Fiodorow zdobyła dwukrotnie srebrny medal w biegu na 100 m (kl. 46-47-38) oraz w biegu na 200 m (kl. 46-47-38). Jagoda Kibil wystąpiła w biegach na dwóch dystansach, w biegu na 100m (kl. 35-36-37) zdobyła srebrny medal, a w biegu na 200m (kl. 35-36-37) zdobyła brązowy medal. Milena Wojtala debiutująca na imprezie tej rangi zajęła dwukrotnie V miejsce w konkurencji rzutu dyskiem (kl. 37-44-46) oraz w konkurencji pchnięcia kulą (kl. 37-44-46).

Mateusz Owczarek okazał się najlepszym zawodnikiem w biegach na 100m (kl. 37) oraz na 200m (kl. 37) do tych dwóch złotych medali dorzucił również trzeci złoty medal w skoku w dal (kl. 37). Mariusz Sobczak zdobył złoty medal w skoku w dal (kl. 12-13-36-46). Marcin Awiżeń zdobył złoty medal w trójskoku (kl. 45-46), srebrny medal w biegu na 400m (kl. 11-12-13-46-47) oraz brązowy medal w biegu na 800m (kl. 11-12-13-45-47). Tomasz Grzybek debiutujący w imprezie tej rangi zajął IV miejsce w rzucie dyskiem (kl. 46) oraz V miejsce w trójskoku (kl. 45-46). Grzegorz Krześniak zajął IV miejsce w konkurencji pchnięcia kulą (kl. 42-46), IV miejsce w skoku wzwyż (kl. 42-46) oraz V miejsce w konkurencji rzutu oszczepem (kl. 42-44-46). Grzegorz Drelewski zdobył brązowy medal w trójskoku (kl. 45-46), VI miejsce w skoku w dal (kl. 12-13-36-46), V miejsce w skoku wzwyż (kl. 42-46).

Łącznie zawodnicy RSSiRON „Start” Radom zdobyli 12 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.

Dzięki dofinansowaniu działań, polegających na prowadzeniu zajęć sportowych, przez Gminę Miasta Radomia nasi zawodnicy mogą spokojnie i solidnie przygotowywać się do swoich występów. Jak widać praca wykonana na treningach owocuje dobrymi wynikami na najważniejszych krajowych zawodach.