DRUGI SREBRNY MEDAL ALICJI FIODOROW NA IGRZYSKACH PARAOLIMPIJSKICH W RIO!

1431n

Alicja Fiodorow zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START" zdobyła drugi srebrny medal podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Alicja Fiodorow swój bieg eliminacyjny ukończyła jako pierwsza z czasem 25,85 s. W kwalifikacjach szybsza była tylko Deja Young z USA, która w drugim biegu osiągnęła czas 25,58 s.

Alicja Fiodorow potwierdziła swoją bardzo wysoką formę. Chociaż nie udało jej się minąć linii mety jako pierwszej, ale stanęła na drugim stopniu podium osiągając rezultat 25,61 s i poprawiając czas osiągnięty w kwalifikacjach. Wygrała Amerykanka Deja Young, która zameldowała się na mecie z czasem 25,46 s. Podium uzupełniła Lu Li z Chin (26,26 s).

Dla Alicji Fiodorow jest to już siódmy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich. W Rio zdobyła dwa srebrne medale, w biegu na 100 metrów i na 200 metrów. W poprzednich latach natomiast stawała na podium w Londynie (2012 rok), kiedy zdobywała srebro w biegu na 200 metrów i brąz na dystansie 400 metrów. W Pekinie, w 2008 roku, była druga na 200 metrów i trzecia na 100 metrów. W Atenach, w 2004 roku zdobyła brązowy medal na 400 metrów.

Ala Fiodorow wraca do nas z Rio z dwoma srebrnymi medalami, na które bardzo ciężko pracowała przez ostatnie 4 lata. Trzeba zaznaczyć, iż Alicja była bardzo blisko złotego medalu, a walkę o niego przegrała minimalnie.