ALICJA ZDOBYŁA SREBRO W RIO!!!

Alicja Fiodorow 1612-683x1024

Alicja Fiodorow - zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START" zdobyła w Rio de Janeiro srebrny medal w biegu na 100 m z wynikiem 12,46 s w kategorii T45/46/47. Zwyciężyła Amerykanka Deja Young z czasem 12,15 s.

Alicja Fiodorow karierę sportową rozpoczęła pod koniec lat 90. Została zawodniczką Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” i początkowo trenowała tenis stołowy, później skoncentrowała się biegach.

Srebrny medal z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro jest szóstym medalem olimpijskim Alicji. Poprzednie medale Alicji to zdobyte w Londynie (2012) srebro na 200 m i brąz na 400 m, w Pekinie (2008) srebro na 200 m i brąz na 100 m oraz w Atenach (2004) brąz na 400 m. Ponadto Alicja jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Jak zapowiada ta utytułowana zawodniczka, nie zamierza po tym sukcesie zwolnić tempa i zapowiada, iż będzie stawać do rywalizacji o kolejne medale.

Mamy nadzieję, iż kolejny sukces Ali będziemy mogli świętować już 15 września, kiedy stanie na starcie biegu półfinałowego na 200 metrów. Jak napisała na swoim profilu na facebooku – liczy na nasz dalszy doping. Nie zawiedźmy jej.

ALU, GRATULUJEMY SERDECZNIE. JESTESMY DUMNI, IŻ W NASZYCH „SZEREGACH” MAMY TAK WSPANIAŁĄ ZAWODNICZKĘ!!!

To już siódmy medal reprezentacji Polski w Rio de Janeiro.