JUSTYNA KOZDRYK CZWARTA W RIO

wyniki

Zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” Justyna Kozdryk podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro uplasowała się na czwartym miejscu w konkurencji podnoszenia ciężarów.

Nasza zawodniczka w pierwszej próbie osiągnęła rezultat 95 kilogramów, ale niestety dwie pozostałe próby nie zostały zaliczone. Jest to bardzo dobry wynik Justyny, choć dla sportowca 4 miejsce jest zawsze miejscem najgorszym, bo tuż za podium.

Konkurs w Rio wygrała Chinka Dandan Hu, która dźwignęła 107 kilogramów, co jest nowym rekordem świata i rekordem paraolimpijskim. Druga była Nigeryjka Latifat Tijani z wynikiem 106 kilogramów, a brązowy krążek zawiesiła na swojej szyi Zoe Newson z Wielkiej Brytanii, która osiągnęła rezultat 102 kilogramów.

Justyna to najbardziej znana polska paraolimpijska sztangistka. W 2008 roku w Pekinie zdobyła dla Polski pierwszy paraolimpijski medal w ciężarach. Po raz pierwszy trafiła do siłowni w 1999 roku w Jasieńcu za namową starszej siostry. To właśnie tam dostrzegł ją Mirosław Malec, trener podnoszenia ciężarów, który zaproponował Justynie wspólne treningi. Treningi te trwają do dnia dzisiejszego. Justyna co roku zdobywa medale na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata, często staje do konkurencji z pełnosprawnymi zawodnikami. Justynę cechuje niezwykły optymizm, którego wielu mogłoby się od niej nauczyć.