KOLEJNY UDANY WYSTĘP LEKKOATLETÓW NA MISTRZOSTWACH EUROPY IPC W LEKKIEJ ATLETYCE

ALA FIODOROW

W dniach 10 - 16 czerwca 2016 r. we Włoskiej miejscowości Grosseto odbyły się Mistrzostwa Europy IPC w Lekkiej Atletyce. W tej prestiżowej imprezie uczestniczyli zawodnicy niepełnosprawni z 36 krajów, którzy walczyli o mistrzowskie medale oraz kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janerio.

Wśród 51 reprezentantów naszego kraju znalazło się 4 zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”: Alicja Fiodorow, Jagoda Kibil, Mariusz Sobczak i Aleksander Kossakowski.

Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 50 medali, w tym: 22 złote, 11 srebrnych i 17 brązowych. W kwalifikacji medalowej Polska zajęła zaszczytne 3 miejsce tuż za Rosją i Wielką Brytanią.

Zawodnicy RSSiRON „START” zdobyli 6 medali, w tym: 2 złote i 4 brązowe:

Alicja Fiodorow zdobyła 2 złote medale w biegu na 100 m i 200 m w grupie T46-47,

Jagoda Kibil zdobyła 2 brązowe medale w biegu na 100 m i 200 m w grupie T 35,

Mariusz Sobczak zdobył 1 brązowy medal w skoku w dal (5,18) w grupie F 36,

Aleksander Kossakowski (z przewodnikiem Sylwestrem Lepiarzem) zdobył 1 brązowy medal w biegu na 1500 m (czas 4.22,66) w grupie T 11.

Jak zwykle nasi lekkoatleci pokazali doskonałą formę.