BRĄZOWY MEDAL ALICJI FIODOROW NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W LEKKIEJ ATLETYCE!!!

W dniach 21-31.10.2015 w Doha odbyły się  Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Była to najważniejsza impreza w całym długim sezonie lekkoatletów.

Ogólnie w imprezie wystartowało 1400 zawodników ze 100 krajów. Cała reprezentacja Polski liczyła 36 zawodników. Nasza reprezentacja w klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 6 miejsce z dorobkiem 21 medali (9 złotych, 5 srebrnych, 7 brązowych).

Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START" Radom reprezentowali na Mistrzostwach Świata 4 zawodników: Alicja Fiodorow, Mariusz Sobczak, Jagoda Kibil oraz Aleksander Kossakowski.

Alicja Fiodorow zdobyła brązowy medal w biegu na 100 m (kl. 47) uzyskany przez nią  czas 12,74 s. jest najlepszym tegorocznym jej osiągnięciem. Nasza zawodniczka również startowała w biegu na 200 m gdzie ostatecznie zajęła 4 miejsce.

Aleksander Kossakowski debiutujący na imprezie tej rangi zajął w swojej konkurencji, bieg na 1500 m, 4 miejsce a do medalu zabrakło jemu bardzo niewiele bo zaledwie 0,22 s. co po przeliczeniu na odległość odpowiada 7 cm.

Jagoda Kibil, najmłodsza zawodniczka w ekipie Polski, która również debiutowała na imprezie tej rangi spisała się także bardzo dobrze. Nasza zawodniczka startowała w biegach na 100 m i 200 m w grupie schorzenia T 35. W biegu na 200 metrów zajęła 5 miejsce, co zważywszy na pierwszy start tej zawodniczki na tak dużej imprezie, można uznać za sukces. A w biegu na 100 m Jagoda zajęła 6 miejsce, a wynikiem 16,14 s ustanowiła swój rekord życiowy.

Mariusz Sobczak startujący w konkursie skoku w dal w klasie schorzeń F 36 zajął ostatecznie 8 miejsce. Zwycięzcą został Rosjanin Evgenii Torsunov, który uzyskując wynik 5,75 m ustanowił nowy rekord świata w tej konkurencji.

Były to ostatnie zawody dla naszych lekkoatletów w tym długim i wyczerpującym sezonie. Teraz czas dla nich na zasłużony odpoczynek a już niedługo zaczną oni przygotowania do Igrzysk Paraolimpijskich, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro.

GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM DOBREGO WYSTĘPU I OSIĄGNIĘCIA DOBRYCH WYNIKÓW!!!