ZAWODNICY RSSiRON START ZDOBYLI MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA Juniorów w Stadskanaal!

 iwas

Światowe Igrzyska Juniorów IWAS w Stadskanaal (Holandia) 3-7.07.2015 r.

W Światowych Igrzyskach Juniorów federacji IWAS w Stadskanaal (Holandia) w reprezentacji Polski z powodzeniem wystartowało dwoje naszych zawodników.

Matusz Owczarek zajął 1 miejsce w biegu na 100 m w kategorii wiekowej do 20 lat z wynikiem 12.44 s. co jest jego nowym rekordem życiowym.
Mateusz powtórzył osiągnięcie ze 100m i w skoku w dal również zajął 1 miejsce z wynikiem 5,43 m. Uzyskany przez Mateusza wynik jest 5 wynikiem na światowym rankingu zawodników specjalizujących się w skoku w dal z tym samym schorzeniem.

Jagoda Kibil zajęła 1 miejsce w biegu na 100m w kategorii wiekowej do 18 lat z wynikiem 16.69 s. co stanowi od teraz nowy rekord życiowy naszej zawodniczki. Uzyskany wynik plasuje ją na 5 miejscu w światowym rankingu zawodniczek z tym samym schorzeniem. Jagoda w biegu na 200 m w swojej kategorii wiekowej również uplasowała się na 1 miejscu z wynikiem 34,66 s. Uzyskany wynik plasuje Naszą zawodniczkę na 6 miejscu na światowym rankingu wśród wszystkich kobiet z podobnym schorzeniem biegających na 200 m.

SERDECZNIE GRATULUJEMY UZYSKANYCH WYNIKÓW!