Wiosenne Zawody Rekreacyjno-Sportowe Osób Niepełnosprawnych 14-15.05.2019

 

IMG 7696

 

W dniach 14-15.05.2019 r na sali gimnastycznej RSSiRON „START” odbyły się Wiosenne Zawody Rekreacyjno-Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych ”START” w Warszawie, a współorganizatorem Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ”START”. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Głównym celem zawodów była popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych w mieście Radom, integracja środowiska osób niepełnosprawnych, propagowanie aktywnego sposobu spędzanie czasu wolnego, utrwalanie i rozwijanie zdolności motorycznych dzieci i młodzieży uczestniczącej w imprezie.

W zawodach wzięło udział 91 zawodników. Wśród nich byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z WTZ „Maratońska”, WTZ „Do Celu”, WTZ „Nadzieja” oraz WTZ „Leśniczówka”, WTZ Michałów”, WTZ „Stoczek Łukowski”, DPS Holszańskiej.

Rozegranych zostało osiem konkurencji indywidualnych: spacer farmera, układanie wieży z klocków, bieg w workach, tor przeszkód, skoki na skakance na czas, slalom z kijem do unihokeja, strzał na bramkę kijem do unihokeja, strzał piórkiem na bramkę oraz dwie konkurencje drużynowe: turniej unihokeja i mini turniej darta.

Podczas dwudniowych zmagań sportowych uczestnicy nie tylko rywalizowali ze sobą, ale też świetnie się razem bawili i integrowali przy wspólnym poczęstunku. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a za zdobycie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach również nagrody rzeczowe.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez RSSiRON „START” Radom.

 

Galeria zdjęć