Podwójne złoto Maksyma Chudzickiego w Hiszpanii

 

Table-Tennis-2018-Spanish-Open

Źródło: http://www.parasportowcy.pl/tenis-stolowy-siedem-polskich-medali-w-hiszpanii/

 

Bardzo udany występ ma za sobą nasz tenisista stołowy w rozegranym w dniach 15-18 listopada w Almerii turnieju Spanish Open. Maksym Chudzicki znalazł się wśród siedmiu zawodników reprezentujących Polskę w Hiszpanii. Polscy zawodnicy wrócili z Półwyspu Iberyjskiego z siedmioma krążkami, z których najbardziej cieszą dwa złote zdobyte przez Chudzickiego w grze indywidualnej i drużynowej.

Nasz tenisista do pucharowej fazy rozgrywek indywidualnych klasy 7 uzyskał awans z drugiego miejsca w grupie, pokonując po 3:0 Japończyka Kazuya Kaneko i Nigeryjczyka Temitope Lanre Ogunsanya oraz ulegając takim samym stosunkiem Holendrowi Dustinowi Eierowi. W 1/4 finału po ciężkim boju Chudzicki pokonał 3:2 Bena Ashoka Despineusa z Belgii, za to w kolejnej rundzie potrzebował czterech setów na rozprawienie się z Kolumbijczykiem Jose Davidem Vargasem Pirajanem. W finale natomiast Polak zrewanżował się Eierowi za grupowe niepowodzenie, wygrywając z nim ostatecznie 3:0.

W turnieje drużynowym Maksym Chudzicki zagrał w parze z Wojciechem Wlazło (kl. 7). W fazie grupowej panowie odnieśli dwa zwycięstwa i jedną porażkę, wchodząc do strefy medalowej z drugiego miejsca. Chudzicki/Wlazło wygrali 2:0 z japońsko-kolumbijsko-austriackim trio Kazuya Kaneko/Jose David Vargas Pirajan/Christian Scheiber, 2:1 z brytyjsko-norweskim duetem Alexander Bland/Markus Koteng oraz ulegli 1:2 Rosjaninowi Władimirowi Anikanowi grającemu wraz z Bogdanem Omelczukiem z Ukrainy. W pół finale Polscy tenisiści nie dali najmniejszych szans Szwedowi Jonasowi Hanssonowi i Duńczykowi Rasmusowi Damkjeerowi Hansenowi, gromiąc ich do zera w setach. W finale natomiast wzięli rewanż na Anikanowie i Omelczuku, na co potrzebowali trzech odsłon.

Gratulujemy Maksymowi wspaniałego występu i życzymy kolejnych sukcesów.