Grand Prix Paris 2018

images

W dniach 14 - 15 czerwca 2018 roku w stolicy Francji odbywały się zawody z cyklu Grand Prix Paris 2018. W tych zawodach udział wzięło około 350 zawodników z 30 państw. Wśród startujących nie mogło zabraknąć również reprezentacji Polski, w której składzie znaleźli się zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”: Alicja Jeronim (Fiodorow), Jagoda Kilbil, Aleksander Kossakowski wraz z przewodnikiem oraz Mateusz Owczarek.

Wśród zawodników naszego klubu jako pierwsza na start wybiegła Jagoda klasa (T35), która wystartowała w grupie mieszanej (T35 - T37) na dystansie 100m. Sprinterka uzyskała czas 15,75s co dało jej drugą lokatę. Niestety musiała uznać wyższość zawodniczki z Argentyny Andry Yaniny Martinez, która uzyskała czas 14,38s, ale zawodniczka startowała w grupie (T36). Jagoda wyprzedziła Valeriię Yanhol z Ukrainy, która podobnie jak Jagoda startowała w grupie (T35), uzyskując czas 16,72s.

Po Jagodzie do boju wkroczyła nasza wielokrotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Alicja Jeronim klasa (T47). Nasza reprezentantka wystartowała na dystansie 100m oraz 200m w grupie mieszanej (T46 - T47). W biegu na 100m uzyskała czas 12,65s, deklasując przeciwniczki i wygrywając z olbrzymią przewagą. Drugie miejsce zdobyła zawodniczka z Japonii Tsui Sae 13,01s (T47) a trzecie miejsce należało do Klary Rodriguez z Ekwadoru, która uzyskała czas 13,40s (T46). Alicja wygrała również na dystansie 200m z czasem 25,55s.

Wśród Panów pierwszy na bieżnię wybiegł Aleksander Kossakowski wraz z przewodnikiem klasa (T11). Nasz czołowy biegacz średniodystansowy pobiegł na dystansach 800m oraz 1500m w grupie mieszanej (T11 - T13). Na dystansie 1500m Aleksander uzyskał czas 4,18m, co pozwoliło mu zająć trzecią lokatę ulegając Agripino Dos Santosowi z Brazylii (T11) 4,06m oraz innemu reprezentantowi Polski Łukaszowi Wieteckiemu (T13), który uzyskał czas 4,07m i zajął drugie miejsce. Nasz zawodnik zaprezentował się również w biegu na 800m, gdzie uzyskał wynik 2,07m i uplasował się również na trzecim miejscu.

Dobry występ zaliczył również nasz skoczek w dal Mateusz Owczarek klasa (T37). W swojej koronnej konkurencji tj. skok w dal w grupie mieszanej (F11 - F13, F36 - F38, F42 - F47, F62-F64), gdzie starowało 22 zawodników, uzyskał rezultat 5m81cm w swojej grupie (F36 - F38) i zajął 3 miejsce, jednak po połączeniu wszystkich zawodników, Mateusz uplasował się ostatecznie na 12 miejscu. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Japonii - Hajimu Ashida, który skoczył na odległość 6m84cm (T47), drugi był reprezentant gospodarzy Jean- baptiste Alaize z wynikiem 6m84cm (o wygranej zadecydowała kolejka uzyskanego skoku), a trzeci był Setiyo Budihartanto z Indonezji z rezultatem 6m65cm (T47).

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.