Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych w Lasko

epint-day2-417-170929-zz orig

W dniach 26.09-05.10.2017 w słoweńskim Lasko odbyły się Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach indywidualnych i w turnieju drużynowym rywalizowali zawodnicy z całego świata. W śród licznej reprezentacji Polski nie zabrakło zawodników RSSiRON „START”. W Mistrzostwach udział wzięli Mariusz Czerwiński i Maksym Chudzicki.

W rozgrywkach indywidualnych Mariusz Czerwiński (klasa 3) zajął trzecie miejsce w grupie i w ostatecznej klasyfikacji zawody zakończył na miejscu XIII-XVIII. W turnieju drużynowym Mariusz Czerwiński i Maciej Nalepka wyszli z grupy na drugiej pozycji ale ulegli w ćwierć finale zawodnikom z Austrii zajmując ostatecznie miejsce V-VI.

Maksym Chudzicki i Michał Deigsler (klasa 7) w turnieju drużynowym zajęli miejsce V-VI, zaś w grze indywidualnej Maksym zajął trzecie miejsce w grupie i w klasyfikacji ogólnej uplasował się na miejscu XIII-XVIII.