Podsumowanie Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski U17 i U20 – Kozienice 2024

IMG 20240519 110445

W miniony weekend na stadionie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu im. Marka Łuczyńskiego rywalizowała czołówka młodych lekkoatletów. W odbywających się w dniach 17-19.05.2024 roku Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U17 i U20 wzięło udział 76 zawodników z 22 klubów sportowych z całej Polski. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”, współorganizatorem Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Mistrzostwa sfinansowane zostały ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Kozienice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowały dwie zawodniczki.

Graca Antonina (T47) zajęła I miejsce w biegu 100 m i również I miejsce w biegu na 200 metrów.

Gontarz Magdalena (T46) Zajęła I miejsce w skoku w dal oraz III miejsce w biegu na 100 metrów.

W klasyfikacji medalowej Klubów na pierwszym miejscu uplasował się AKSON Zamość z dorobkiem 14 medali (9 złotych, 5 srebrnych). Drugie miejsce zajął PSSON START Białystok z 9 medalami (5 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy). Na trzecim miejscu uplasował się SRS „Szansa-Start Gdańsk” gromadząc na swoim koncie 10 medali (5 złotych, 1 srebrny, 4 brązowe).

Najlepsze wyniki punktowe w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U17 i U20 uzyskali: