Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce

IMG 1839

W dniach 03-05.06.2016 r. w Kozienicach na ośrodku KCRiS odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Organizatorem Mistrzostw był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START" Warszawa i Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”.

Wśród 65 zawodników startujących w imprezie silną grupą okazali się reprezentanci Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”, którzy łącznie zdobyli 26 medali (6 złotych, 10 srebrnych, 10 brązowych).

Wśród kobiet medale zdobyły:

• Kibil Jagoda złoty medal w biegu na 200 m (kl. 35),
  • Grosiak Natalia srebrny medal w biegu na 200 m (kl. 54), brązowy medal w biegu na 100 m (kl. 54) oraz srebrny medal w biegu na 400 m (kl. 54),
  • Gontarz Magdalena złoty medal w skoku w dal, brązowe medale w biegu na 200 m i 100 m (kl. 46),
  • Marchewka Martyna w pchnięciu kulą (kl. 34) złoty medal, w rzucie oszczepem (kl. 34) brązowy medal, w konkurencji rzut dyskiem (kl. 34) brązowy medal.
  • Grylak Klaudia w pchnięciu kulą (kl. 38) brązowy medal,
  • Nowosadko Aleksandra srebrny medal w pchnięciu kulą (kl. 54).

• Głąbicki Kacper w rzucie oszczepem (kl.36) brązowy medal,
  • Kibil Daniel w skoku w dal (kl. 35) brązowy medal.

Jak widać praca wykonana na treningach owocuje dobrymi wynikami na najważniejszych krajowych zawodach.

GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM I CZEKAMY NA KOLEJNE MEDALE.