V Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych Kozienice 2021

IMG 7986

W dniach 05-07.03.2021r., na hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiego Turnieju w Boccia Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem było Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” w Radomiu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Arkadiusz Borczuch Prezes RSSiRON „START”.

W Turnieju wzięło udział 99 zawodników z ośmiu klubów-organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne. Rywalizacja podzielona była na rozgrywki drużynowe oraz rozgrywki indywidualne.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSiR START Kielce II w składzie: Skowerski Jerzy, Niedbalski Mirosław, Przeniosło Grzegorz. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna ZSiR START Kielce I w składzie: Kumór Anna, Siuda Barbara, Niedbalska Barbara. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna WTZ Maratońska I w składzie: Jażdżyk Bartłomiej, Zawisza Tomasz, Żyła Mikołaj. Czwarte miejsce zajęła drużyna WTZ Maratońska II w składzie: Bartel Konrad, Kacprzak Sebastian, Markowski Dominik. Piąte miejsce zajęła drużyna WTZ Maratońska III w składzie: Sałek Barbara, Lesiak Piotr, Grzyb Konrad.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Żyła Mikołaj (WTZ Maratońska), drugie miejsce Przeniosło Grzegorz (ZSiR START Kielce), trzecie miejsce Kumór Anna (ZSiR START Kielce), czwarte miejsce Zawisza Tomasz (WTZ Maratońska), piąte miejsce Markowski Dominik (WTZ Maratońska), szóste miejsce Waksmundzki Mateusz (ZSiR START Kielce), siódme miejsce Pająk Maksymilian (ZSSiPO Radom), ósme miejsce Jażdżyk Bartłomiej (WTZ Maratońska), dziewiąte miejsce Pakieła Dawid (ZSSiPO Radom), dziesiąte miejsce Siuda Barbara (ZSiR START Kielce).

Wszyscy zawodnicy, którzy w rozgrywkach drużynowych zajęli miejsca 1-5 oraz w rozgrywkach indywidualnych miejsca 1-10, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla uczestników Turnieju organizator zapewnił również wyżywienie i zakwaterowanie.

Zawody mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą rywalizację. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy na kolejną edycję Turnieju.