AKTYWNY LETNI WYPOCZYNEK NASZYCH PODOPIECZNYCH

DSCN6707

 

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” już po raz kolejny było organizatorem „Letniego obozu sportowego dla osób niepełnosprawnych”, który odbył się w dniach 20-29.08.2016 roku. Uczestnicy obozu byli zakwaterowani w Ośrodku Rehabilitacyjno-Sportowym „SZANSA-START GDAŃSK”, gdzie mieli zapewnione wyżywienie oraz możliwość korzystania z obiektów sportowych.

W obozie udział wzięło 30 niepełnosprawnych zawodników, którzy uczestniczyli w zajęciach sportowych pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorsko-trenerskiej. Podczas trwania obozu osoby niepełnosprawne korzystały z różnorodnych zajęć sportowo-rekreacyjnych (tenis stołowy, lekka atletyka, podnoszenie ciężarów, siatkówka, piłka nożna, boccia, sporty wodne, zajęcia na siłowni). Uczestnicy uczyli się jak bezpiecznie można obcować z wodą, mimo swojej niepełnosprawności.

Zasadnicze zadania obejmowały prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które mały na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych, poprzez realizowanie form wsparcia założonych w projekcie. To był intensywny obóz – od rana do wieczora uczestnicy mieli czas wypełniony sportem, ćwiczeniami w wodzie, grami i zabawami na świeżym powietrzu, zajęciami kulturalno oświatowymi, oraz wycieczkami. Podczas obozu zorganizowane zostały dwie wycieczki: Gdańsk-Sopot-Hel (rejs statkiem) oraz do Łeby (wydmy). Atmosfera na obozie była wyśmienita, pogoda dopisała, wszyscy zadowoleni, opaleni, w dobrych nastrojach i pełni sił powrócili do domów.

Kolejny obóz odbędzie się już w grudniu, tym razem zabierzemy naszych podopiecznych do Zakopanego.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć