Prosimy o wsparcie finansowe na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy naszego Stowarzyszenia. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie działalności naszego Stowarzyszenia darowizną. Środki z darowizny chcielibyśmy przeznaczyć na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochód, który w tym momencie posiadamy jest w złym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu osób przewożonych. Jako Stowarzyszenie nie posiadamy środków finansowych umożliwiających nam kupno innego auta, utrzymujemy się głównie ze składek członkowskich i dotacji celowych, jednak w tym momencie nie mamy możliwości uzyskania dotacji na zakup auta. Uzyskaliśmy gwarancję dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 80.000,00 zł. Warunkiem otrzymania w/w kwoty jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 30.000,00 zł i każda przekazana przez Państwa kwota zbliża nas do tego celu.

Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” istnieje od maja 1991 roku i od tego czasu prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu całej Polski, jednak główne nasze działania skupiają się na osobach z Radomia i okolic. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest rozwijanie i upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych. Jesteśmy jedynym Stowarzyszeniem na terenie byłego województwa radomskiego, które prowadzi działalność sportową na rzecz osób niepełnosprawnych. Prowadzimy systematyczne zajęcia w sekcjach sportowych lekkiej atletyki, tenisa stołowego, podnoszenia ciężarów i bocci. Szkolimy medalistów Paraolimpiad, Mistrzostw Świata, Europy i Polski - członków Kadry Polski Osób Niepełnosprawnych.

Jako Stowarzyszenie jesteśmy też organizatorami wielu imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych tj. m.in. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski Juniorów, Memoriału im. Adama Borczucha w Tenisie Stołowym, Ogólnopolskiego Mitingu Lekkoatletycznego, Ogólnopolskiego Turnieju Boccia, Ogólnopolskiego Turnieju w Podnoszeniu Ciężarów, Spartakiad Rekreacyjno-Sportowych, obozów sportowych.

Przy naszym Stowarzyszeniu od 2008 roku działa również Warsztat Terapii Zajęciowej. Każdego dnia 40 dorosłych niepełnosprawnych uczestników bierze udział w zajęciach w 8 różnych pracowniach pod okiem kadry instruktorskiej. Codziennie uczestnicy dowożeni są z miejsca zamieszkania na zajęcia odbywające się w siedzibie naszego Stowarzyszenia oraz po zakończeniu zajęć rozwożeni do domów. Wszystkie te działania jesteśmy w stanie realizować głównie dzięki dotacjom celowym min. z Gminy Miasta Radom, z PFRON, z Ministerstwa Sportu, Zarządu Województwa Mazowieckiego, jak również dzięki darowiznom pozyskiwanym od osób fizycznych oraz firm. Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Wszystkie środki są przez nasze Stowarzyszenie wydatkowe zgodnie z ich przeznaczeniem, co potwierdzają kontrole przeprowadzone przez w/w instytucje w związku z dysponowaniem środkami publicznymi.

Jesteśmy w posiadaniu samochodu marki Renault Trafic dostosowanego do przewozów osób niepełnosprawnych, który jest w bardzo złym stanie technicznym. Dokonywanie napraw w takim samochodzie jest bezcelowe i służyłoby tylko marnowaniu pieniędzy. Samochód służy do codziennego dowozu uczestników WTZ, jak również do dowozu naszych zawodników na imprezy sportowe oraz zajęcia. Bez sprawnego auta działalność naszego Stowarzyszenia jest bardzo utrudniona, a w niektórych przypadkach (tj. dowóz uczestników WTZ) - wręcz niemożliwa.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego zgłoszoną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000464149 i prosimy równocześnie o przekazywanie 1% podatku na działalność naszego Stowarzyszenia.

Nasz numer konta to: Getin Noble Bank: 90 1560 0013 2000 1701 4639 9500.

Jednocześnie przypominamy, iż przekazując darowiznę na nasze Stowarzyszenie mają Państwo możliwość odliczenia jej od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

W zamian za darowiznę przekazaną na rzecz naszego Stowarzyszenia zobowiązujemy się do umieszczenia stosownej informacji na naszej stronie internetowej.

Aby uzyskać więcej informacji na nasz temat zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą stroną internetową www.startradom.pl. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny – 794-494-222.

Z góry dziękujemy za otrzymane z Państwa strony wsparcie.