Podsumowanie Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20 i U17 - Kozienice, 16-18.10.2020 r

IMG 7435

W miniony weekend na stadionie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu im. Marka Łuczyńskiego rywalizowała czołówka młodych lekkoatletów. W odbywających się w dniach 16-18.10.2020 roku Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U20 i U17 wzięło udział 71 zawodników z 18 klubów sportowych z całej Polski. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”, współorganizatorem Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Mistrzostwa sfinansowane zostały ze środków Ministerstwa Sportu, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Kozienice.

W klasyfikacji medalowej Klubów na pierwszym miejscu uplasowało się RSSiRON START RADOM z dorobkiem 8 złotych medali, 1 srebrnym i 1 brązowym. Drugie miejsce zajął GZSN START GORZÓW WIELP. z 6 złotymi medalami, 4 srebrnymi i 3 brązowymi. Na trzecim miejscu uplasowało się SSRR ZŁOTOWIANKA gromadząc na swoim koncie 3 złote medale oraz 6 srebrnych.

Najlepsze wyniki punktowe w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U20 i U17 uzyskali:

- w konkurencjach technicznych mężczyzn:

1. Biernat Mateusz (F56) - KSN START Warszawa, który w pchnięciu kulą z pozycji siedzącej U17+U20 uzyskał 771 punktów.

2. Ciółkowski Krzysztof (F55) - KSN START Warszawa, który w rzucie dyskiem z pozycji siedzącej U17+U20 zdobył 710 punktów.

3. Morawski Michał (F64) - KS AZS AWF Kraków, który w pchnięciu kulą U17 zdobył 467 punktów.

- w konkurencjach technicznych kobiet:

1. Marchewka Martyna (F33) - RSSiRON START Radom, która w rzucie dyskiem z pozycji siedzącej U17+U20 zdobyła 1001 punktów.

2. Kotłowska Faustyna (F64) - GZSN START Gorzów Wlkp., która w rzucie dyskiem U17+U20 uzyskała 814 punktów.

3. Gontarz Magdalena (T46) - RSSiRON START Radom, która w skoku w dal U17+U20 zdobyła 606 punktów.

- w konkurencjach biegowych mężczyzn:

1. Piątek Mateusz (T20) - GZSN START Gorzów Wlkp., który w biegu na 400m U20 zdobył 834 punkty.

2. Brandyk Filip (T12) - WZSN Start Wrocław, który w biegu na 100m U17 zdobył 782 punkty.

3. Tietz Marcel (T47) - SKS „Sokół” Malbork, który w biegu na 100m U17 zdobył 743 punkty.

- w konkurencjach biegowych kobiet:

1. Gałan Agata (T47) - GZSN START Gorzów Wlkp., która w biegu na 100m U20 uzyskała 1019 punktów.

2. Renecka Ingrid (T36) - TZSN START Tarnów, która w biegu na 200m U17+U20 zdobyła 930 punktów.

3. Gontarz Magdalena (T46) - RSSiRON START Radom, która w biegu na 100m U17 zdobyła 899 punktów.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników zawodów organizatorzy zapewnili nocleg i wyżywienie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów sportowych.