VI Ogólnopolski Turniej w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych

IMG 7854

Po raz szósty Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” było organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w dniach 04-06.12.2020 roku w sali gimnastycznej stowarzyszenia przy ul. Maratońskiej 1. Zawody zostały dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Miasta Radom.

Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach startowych: kobiety w kategorii open, a mężczyźni w dwóch grupach wagowych do 72 kg i powyżej 72 kg.

W kategorii kobiety (open) pierwsze miejsce zajęła Beata Jankowska (START Wrocław) z wynikiem 102,5 kg (90,07 pkt), drugie miejsce Alicja Więch (START Wrocław) z wynikiem 70 kg (66,37 pkt), trzecie miejsce Dorota Grzyb (START Radom), która zaliczyła 45 kg i uzyskała 37,47 pkt.

W kategorii mężczyzn w grupie I do 72 kg pierwsze miejsce zajął Artur Lis (START Tarnów) z wynikiem 155 kg (151,52 pkt), drugie miejsce Tomasz Zając (START Wrocław), który zaliczył aż 132,5 kg przy wadze własnej 66 kg, poprawiając swój rekord życiowy aż o 5 kg. Trzecie miejsce zajął Sebastian Wiśniewski (START Radom) z wynikiem 105 kg (111,11 pkt). W grupie II powyżej 72 kg najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Kociubiński (START Wrocław) z wynikiem 185 kg (173,44 pkt), drugi był Aleksander Pomorski (START Wrocław) z wynikiem 197,5 kg (155, 25 pkt), trzeci Daniel Baczmański (START Wrocław) z wynikiem 177,5 kg (141,67 pkt).

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą atmosferę panująca podczas zawodów. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów. Zapraszamy również serdecznie na przyszłoroczną edycję zawodów.