KOLEJNY UDANY WYSTĘP NASZYCH LEKKOATLETÓW, TYM RAZEM NA ŚWIATOWYCH IGRZYSKACH W SOCHI

soczi

W dniach 28.09-02.10.2015 r. w Soczi odbyły się Światowe Igrzyska IWAS Osób Niepełnosprawnych. W imprezie brało udział ok. 600 zawodników z całego świata, którzy startowali w  6 dyscyplinach.

Najliczniejszą, bo aż 250 osobową grupę stanowili lekkoatleci, wśród których było 16 osób reprezentacji Polski. Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowało dwoje zawodników – Alicja Fiodorow i Mariusz Sobczak.

Reprezentacja Polski lekkoatletów zanotowała bardzo dobry występ. Wszyscy zawodnicy zdobyli łącznie 19 medali (7 złotych, 4 srebrne, 8 brązowych) co w konkurencjach lekkoatletycznych pozwoliło na zajęcie reprezentacji Polski 3 miejsca w klasyfikacji medalowej.

Alicja Fiodorow brała udział w biegach na 100 i 200 metrów. W biegu na 100 metrów nasza zawodniczka zajęła   II miejsce z wynikiem 12,97 s. W biegu na 200 metrów Alicja zajęła I miejsce z wynikiem 26,12 s.

Mariusz Sobczak wystartował w konkursie skoku w dal gdzie z wynikiem 5,02 m uplasował się na IV miejscu.

Gratulujemy Alicji i Mariuszowi oraz czekamy na kolejne sukcesy, tym razem już na Mistrzostwach Świata Doha 2015.