MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA CZECH W OŁOMUŃCU

WSPANIAŁY WYSTĘP NASZYCH LEKKOATLETÓW NA MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWACH CZECH W OŁOMUŃCU.

Olomuniec 2015

W dniach 28-29.08.2015 r. w Ołomuńcu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Czech w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych. Nasz kraj reprezentowało łącznie 20 zawodników, w tym czterech przedstawicieli Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Zawody były ostatnią szansą na poprawę swojej pozycji w rankingu światowym przed Mistrzostwami Świata.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki - Alicja Fiodorow i Jagoda Kibil. Panie startowały w biegach na dystansie 100 i 200 metrów. W biegu na 100 m Alicja Fiodorow zajęła I miejsce z czasem 13,23 s, a Jagoda Kibil z wynikiem 16,54 s uplasowała się na II miejscu. W biegu na 200 m sytuacja się odwróciła i to Jagoda Kibil zajęła I miejsce przy okazji wynikiem 33,71 s. poprawiła swój rekord życiowy, a Alicja Fiodorow na tym dystansie uplasowała się na II miejscu.

Wśród panów Mateusz Owczarek zajął III miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 13,05 s oraz w konkursie skok w dal uplasował się również na III miejscu z wynikiem 5,38 m. Aleksander Kossakowski startował w biegu na 1500 m gdzie uzyskał wynik 4:17,03 co pozwoliło na zajęcie II miejsca. Uzyskany wynik przez naszego zawodnika pozwolił na przesunięcie się w światowym rankingu na 5 miejsce.

GRATULUJEMY NASZYM SPORTOWCOM REWELACYJNYCH WYNIKÓW I TRZYMAMY KCIUKI ZA KOLEJNE TAK UDANE STARTY.