Mikołajkowe Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych 5-6.12.2019

 

IMG 0463

 

Tradycyjnie, jak co roku, Mikołajki obchodziliśmy na sportowo. W dniach 05-06.12.2019 r. na sali gimnastycznej RSSiRON przy ulicy Maratońskiej 1 w Radomiu odbyły się Mikołajkowe Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”, a współorganizatorem Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

W trakcie trwania zawodów rozegranych zostało osiem konkurencji indywidualnych: układanie wieży z klocków na czas, skoki na skakance na czas, slalom z piłką nożną, slalom z piłką do koszykówki, rzut do kosza, strzał na bramkę, rzut piłką lekarską, zwijanie taśmy thera band oraz dwie konkurencje drużynowe: turniej darta i wyścig w tunelu z piłką.

W zawodach wzięło udział łącznie 90 zawodników z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Do Celu”, z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSONI koło w Radomiu, z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Borkowic, z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PZN OM w Radomiu, z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stoczku Łukowskim, Domu Pomocy Społecznej w Radomiu oraz z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy RSSiRON „START”.

Podczas dwudniowych zawodów nie zabrakło zaciętej sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. Wszyscy uczestnicy mieli zapewnione wyżywienie oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Drugiego dnia zawodów odwiedził nas również wyjątkowy i niespodziewany gość. Na Mikołajkowych Zawodach Sportowych pojawił się ich patron Święty Mikołaj. Gratulował i wręczał nagrody zwycięzcom, a dla wszystkich uczestników zawodów miał słodki upominek. Dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny i zapraszamy do nas również za rok.