Sukces Jagody Kibil na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Dubaj 2019

191114-Dubaj-208

Zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” Jagoda Kibil wywalczyła srebrny medal w biegu na 200 metrów na Mistrzostwach Świata w Dubaju.

Lekkoatletka walczyła na mistrzostwach w Dubaju w dwóch konkurencjach. W swojej grupie schorzeń (T-35) rywalizowała w sprincie na 100 metrów, zajmując czwarte miejsce. Mimo, że na krótkim dystansie nie zdobyła medalu, to zapewniła sobie kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio!

Tymczasem jeszcze lepiej 20-letnia zawodniczka naszego stowarzyszenia spisała się na dłuższym dystansie. W finale wyścigu na 200 metrów Kibil zajęła drugie miejsce, zdobywając w Zjednoczonych Emiratach Arabskich tytuł wicemistrzyni świata. Jagoda Kibil uzyskała 32,15 s, poprawiając swój rekord życiowy o 0,7 s. W tej konkurencji zwyciężyła reprezentantka Wielkiej Brytanii. Mowa o Marii Lyle, która jako jedyna uzyskała rezultat poniżej 31 sekund (30.33 s).

Gratulujemy naszej zawodniczce ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych wspaniałych startów.