Grand Prix Polski w Lekkiej Atletyce Białystok 2019

baner-na-stron-960x280

W dniach 7-9 czerwca 2019 roku na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbyło się Grand Prix Polski w Lekkiej Atletyce. W zawodach udział wzięli sportowcy z całego kraju w tym sześciu reprezentantów Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START. W klasyfikacji końcowej zawodów nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobre rezultaty.

W biegu na dystansie 100 metrów kobiet (kategoria T12/46/47) Alicja Jeromin uzyskała bardzo dobry czas 12,72 s natomiast na dwukrotnie dłuższym dystansie nasza zawodniczka osiągnęła rezultat 26,53 s.

W kategorii T35/36/37/38 na tych samych dystansach jej klubowa koleżanka Jagoda Kibil uzyskała odpowiednio następujące czasy: 100 metrów pokonała z wynikiem 16,13 s, z kolei 200 metrów ukończyła z wynikiem 33,49 s.

W biegach mężczyzn bardzo dobrze spisał się Aleksander Kossakowski wraz ze swoim przewodnikiem Krzysztofem Wasilewski. Panowie wystartowali w biegu na dystansie 1500 metrów (kategoria T11), który ukończyli z czasem 4.14,23 oraz w biegu na dystansie 400 metrów (kategoria T11/36/37/47), w którym uzyskali rezultat 55,43 s.

W konkurencjach technicznych bardzo dobrze zaprezentowała się Martyna Marchewka. Zawodnicza uzyskała następujące wyniki: pchnięcie kulą (kategoria F33/34/54/55) 3,96 m oraz rzut oszczepem (kategoria F34) 8,4 m.

W Konkurencji skoku w dal mężczyzn (kategoria T37) wynik 5,36m uzyskał Mateusz Owczarek.

W klasyfikacji ogólnej drugą najlepszą zawodniczką w konkurencjach biegowych została Alicja Jeromin, która uzyskała 911 punktów, natomiast Aleksander Kossakowski z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim zajęli drugie miejsce wśród najlepszych zawodników w konkurencjach biegowych mężczyzn zdobywając 852 punkty.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów!!!