Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów – Tarnów 2019

TPL 8138

W dniach 17-19.05.2019 w Tarnowie odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników z 21 ekip z całego kraju. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START, którym udało się wywalczyć 11 medali (5 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe) co pozwoliło zająć naszej ekipie w klasyfikacji medalowej wysokie 4 miejsce.

Od początku trwania zawodów nasi podopieczni pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani do tej imprezy. W konkurencji rzutu dyskiem kobiet (kategoria Juniorów i Juniorów młodszych F33/34/52/55) złoty medal zdobyła Martyna Marchewka z wynikiem 9m 13cm. Czwarte miejsce w tej samej konkurencji zdobyła Aleksandra Nowosadko uzyskując wynik 7m 24cm. Martyna bezkonkurencyjna okazała się również w rzucie oszczepem. Nasza zawodniczka uzyskała 8m 35cm.

W konkurencji pchnięcia kulą kobiet (kategoria Juniorów i Juniorów młodszych F33/34/52/55) na dwóch pierwszych miejscach na podium uplasowały się nasze zawodniczki. Ze złotego medalu cieszyła się Aleksandra uzyskując wynik 4m 72cm, natomiast Martyna zajęła 2 miejsce z wynikiem 4m 57cm.

W skoku w dal kobiet (kategoria JM F37/46/47) najlepsza okazała się Magdalena Gontarz z wynikiem 4m 06cm zdobywając złoty medal. Magdalenie udało się również wywalczyć jeszcze 2 srebrne medale w biegu na 100 oraz 200m (kategoria Juniorów młodszych T46/47) uzyskując odpowiednio czasy 15,21s na 100m i 31,95s na 200m.

W biegu na 100m mężczyzn (kategoria Juniorów młodszych T12/13/47) 5 miejsce zajął Igor Michorowski, który uzyskał rezultat 17,96s, z kolei w biegu na 400m naszemu reprezentantowi udało się zdobyć brązowy medal z wynikiem 1.49,79. W biegu na 100m mężczyzn (kategoria Juniorów młodszych T36/37/38) zwyciężył Adrian Michalski z wynikiem 17,52s. Na 400m mężczyzn (kategoria Juniorów i Juniorów młodszych T36/37) 2 miejsce zajął Miłosz Bąk z czasem 1.42,19.

W klasyfikacji OPEN kobiet w konkurencjach biegowych 3 lokatę zajęła Magdalena Gontarz z dorobkiem 822,1 pkt.

W klasyfikacji OPEN kobiet w konkurencjach technicznych 6 miejsce zajęła Magdalena Gontarz z wynikiem punktowym 487,5 pkt., 7 pozycję zajęła Aleksandra Nowosadko z dorobkiem 479,1 pkt., 9 lokatę w tej samej grupie zajęła Maryna Marchewka z wynikiem 354 pkt.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!!!