Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc - XIX Łuczniczka 2018

21806

W sali podnoszenia ciężarów Kompleksu Sportowego Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy, odbyły się zawody o Puchar Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. W dniach 19-21 października odbyła się już XIX edycja turnieju dla najsilniejszych osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Zawody zorganizował Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” oraz Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start Bydgoszcz”.

Zespół RSSiRON „START” stanął do rywalizacji w czteroosobowym składzie: Piotr Plesiewicz, Sebastian Wiśniewski, Andrzej Czermiński oraz Paweł Isio startujący po raz pierwszy w barwach naszego klubu wraz z trenerem Mirosławem Malcem.

W najlżejszej kategorii wagowej 49 kg Piotr Plesiewicz zdobył złoty medal wyciskając 92 kg. Sebastian Wiśniewski w kategorii wagowej 60 kg osiągnął ciężar o wadze 85 kg. Pozwoliło to naszemu zawodnikowi zająć drugie miejsce i zdobyć srebrny medal. Debiutant naszej drużyny Paweł Isio może poszczycić się zdobyciem srebrnego medalu z wynikiem 55 kg w kategorii wagowej 63 kg. Gratulacje dla Pana Pawła. Nasz najcięższy zawodnik Andrzej Czermiński w kategorii do 97 kg zdobył czwarte miejsce, osiągając wynik 110 kg.

Gratulacje dla całego zespołu i życzymy dalszych sukcesów.