XXXVIII Srebrna Sztanga we Wrocławiu

FB IMG 1549620374912

W kolejnej edycji Srebrnej Sztangi, która odbyła się we Wrocławiu w dniach 12-14 października 2018r, Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowała trójka zawodników: Justyna Kozdryk, Piotr Plesiewicz i Sebastian Wiśniewski.

Podczas zawodów nie było podziału na kategorie wagowe. Kobiety i mężczyźni startowali w kategorii OPEN, zdobywając punkty według przelicznika WILIS’A.

Na wyróżnienie zasłużył występ naszej zawodniczki, reprezentantki polskiej kadry paraolimpijskiej, Justyny Kozdryk, która w kat. 45 kg wycisnęła 100 kg poprawiając w ten sposób rekord Polski o 1kg. Ostatecznie Justyna Kozdryk zajęła III miejsce ustępując zawodniczce z Rosji i koleżance z kadry narodowej Małgorzacie Hałas-Koralewskiej, która w kat. 61 kg wycisnęła 125 kg i poprawiła rekord Polski o 5kg, czym wygrała w rywalizacji Open.

Radomscy zawodnicy uplasowali się kolejno: Piotr Plesiewicz na XIII pozycji, natomiast Sebastian Wiśniewski zajął XV miejsce.

W tegorocznych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc dla osób z niepełnosprawnościami uczestniczyli również reprezentacje z Rosji, Węgier i Słowacji.

Wrocławskie zawody stanowiły etap przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata. Życzymy naszym zawodnikom dalszych sukcesów.