Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Osób Niepełnosprawnych Kozienice 14-16.09.2018

 IMG 0775

 

W dniach 14-16.09.2018 r., na Stadionie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu przy ulicy Sportowej 1, odbyła się Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Osób Niepełnosprawnych, której organizatorem było Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START". Zawody zostały dofinansowane ze środków Zarządu Województwa Mazowieckiego.

W Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej wzięli udział niepełnosprawni zawodnicy z województwa mazowieckiego, między innymi podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Kozienicach, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Radomiu, członkowie Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” oraz zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego z Siedlec.

Uczestnicy Spartakiady mogli zaprezentować swoje umiejętności sportowe podczas dziesięciu konkurencji rozgrywanych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach osiągnęli:

100 m kobiet: pierwsze miejsce Gontarz Magdalena (START Radom), drugie Piekart Katarzyna (IKS Siedlce), trzecie Wojtczuk Julia (IKS Siedlce).

100 m mężczyzn: Lis Kamil (ZSSiPO Radom), Drelewski Grzegorz (START Radom), Elertowicz Adrian (ZSI Radom).

Skok w dal kobiet: Piekart Katarzyna (IKS Siedlce), Kwiecień Anita (ZSSiPO Radom), Wojtczuk Julia (IKS Siedlce).

Skok w dal mężczyzn: Drelewski Grzegorz (START Radom), Klocek Paweł (ŚDS Jedlanka), Ciecieląg Wojciech (ŚDS Jedlanka).

Pchnięcie kulą kobiet: Kwiecień Anita (ZSSiPO Radom), Pływacz Katarzyna (IKS Siedlce), Buczyńska Anna (START Radom).

Pchnięcie kulą mężczyzn: Lis Kamil (ZSSiPO Radom), Stępień Cezary (DPS Kozienice), Wiśniewski Dawid (ZSSiPO Radom).

Rzut piłką lekarską kobiet: Kwiecień Anita (ZSSiPO Radom), Buczyńska Anna (START Radom), Iwan Martyna (ŚDS Jedlanka).

Rzut piłką lekarską mężczyzn: Klocek Paweł (ŚDS Jedlanka), Grochowalski Ryszard (DPS Kozienice), Sąpór Damian (ŚDS Jedlanka).

Skoki na skakance na czas kobiet: Dobosz Marta (START Radom), Gontarz Magdalena (START Radom), Wojewódzka Weronika (IKS Siedlce).

Skoki na skakance na czas męszczyzn: Ciecieląg Wojciech (ŚDS Jedlanka), Paniak Adrian (IKS Siedlce), Doliński Damian (ZSSiPO Radom).

Tor przeszkód kobiet: Chodowiec Julia (IKS Siedlce), Pływacz Liliana (IKS Siedlce), Iwan Martyna (ŚDS Jedlanka).

Tor przeszkód mężczyzn: Zbrożek Jakub (ZSI Radom), Paniak Adrian (IKS Siedlce), Sokolski Paweł (DPS Kozienice).

Slalom z kijem do unihokeja kobiet: Gontarz Magdalena (START Radom), Iwan Martyna (ŚDS Jedlanka), Dobosz Marta (START Radom).

Slalom z kijem do unihokeja mężczyzn: Sokolski Paweł (DPS Kozienice), Mital Michał (ZSSiPO Radom), Pakieła Dawid (ZSSiPO Radom).

Bieg na dystansie 200 m kobiet: Gontarz Magdalena (START Radom), Kwiecień Anita (ZSSiPO Radom), Królikowska Karolina (ZSSiPO Radom).

Bieg na dystansie 200 m mężczyzn: Lis Kamil (ZSSiPO Radom), Sąpór Daniel (ŚDS Jedlanka), Ciecieląg Wojciech (ŚDS Jedlanka).

Rzut piłeczką palantową kobiet: Lubecka Elżbieta (ŚDS Jedlanka), Grosiak Natalia (START Radom), Królikowska Karolina (ZSSiPO Radom).

Rzut piłeczką palantową mężczyzn: Górka Andrzej (ŚDS Jedlanka), Myślak Zbigniew (DPS Kozienice), Pawłowski Piotr (DPS Kozienice).

Wyścig w workach kobiet: Lubecka Elżbieta (ŚDS Jedlanka), Buczyńska Anna (START Radom), Królikowska Karolina (ZSSiPO Radom).

Wyścig w workach mężczyzn: Zbrożek Jakub (ZSI Radom), Sąpór Daniel (ŚDS Jedlanka), Sąpór Damian (ŚDS Jedlanka).

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wręczenia nagród dokonał Prezes RSSiRON „START” pan Arkadiusz Borczuch.

Spartakiada przebiegała zgodnie z programem i mimo chwilami mniej sprzyjającej aury wszystkim dopisywały humory i dobra zabawa w sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy mieli zapewnione wyżywienie i ciepłe napoje.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach.