III Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych Kozienice 2018

IMG 2673

W dniach 26-28.10.2018r., na hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, odbył się III Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem było Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” w Radomiu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Arkadiusz Borczuch Prezes RSSiRON „START”.

W Turnieju wzięło udział 56 zawodników z 10 klubów-organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne. Rywalizacja podzielona była na rozgrywki drużynowe (16 drużyn) oraz rozgrywki indywidualne (19 zawodników).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna WTZ Maratońska I w składzie: Żyła Mikołaj, Markowski Dominik, Zawisza Tomasz. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna WTZ Maratońska II w składzie: Bartel Konrad, Kacprzak Sebastian, Jażdżyk Bartłomiej. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna WTZ Ostałówek II w składzie: Mazurczak Marek, Rejek Sylwester, Zielonka Seweryn. Czwarte miejsce zajęła drużyna DPS Radom II w składzie: Wesołowski Jan, Skorupska Małgorzata, Bąk Adam.

IMG 2987

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Jażdżyk Bartłomiej (WTZ Maratońska), drugie miejsce Olejnik Ryszard (START Kielce), trzecie miejsce Sałek Magda (WTZ Maratońska), czwarte miejsce Wrzecion Wiesław (WTZ Stoczek Łukowski), piąte miejsce Seta Ewelina (ZSSiPO Radom), szóste miejsce Zielonka Seweryn (WTZ Ostałówek).

IMG 2961

Wszyscy zawodnicy, którzy w rozgrywkach drużynowych zajęli miejsca 1-4 oraz w rozgrywkach indywidualnych miejsca 1-6, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla uczestników Turnieju organizator zapewnił również wyżywienie i zakwaterowanie.

Zawody mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą rywalizację. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy za rok nako lejną edycję Turnieju.