Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów Zielona Góra 2018

32 n

Indywidualne Mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów w Zielonej Górze odbyły się w dniach 27 - 29 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Organizatorem Mistrzostw było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze. W zawodach wzięło udział 111 zawodników niepełnosprawnych z 17 klubów sportowych z całej Polski.

RSSiRON „START” reprezentowało trzech zawodników, którzy osiągnęli następujące wyniki: Plesiewicz Piotr w kategorii 49 kg z wynikiem 97 kg zajął drugie miejsce, Wiśniewski Sebastian w kategorii 65 kg z wynikiem 90 kg uplasował się na czwartej pozycji a Czermiński Andrzej w drugiej grupie w kategorii 97 kg z wynikiem 100 kg zajął drugie miejsce.

Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw okazali się: wśród kobiet Małgorzata Hałas-Koralewska z Hałas Team Strzelin a wśród mężczyzn Marek Trykacz START Zielona Góra.

Otwarcia Mistrzostw Polski dokonał Łukasz Szeliga Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych ,,START", Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Zawody były sprawdzianem dla zawodników przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 25 - 30.05.2018 r. we Francji.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.