Wiosenne Zawody Rekreacyjno-Sportowe Osób Niepełnosprawnych

 IMG 0507

 

W dniach 17-18.05.2018 r na sali gimnastycznej RSSiRON „START” odbyły się Wiosenne Zawody Rekreacyjno-Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych ”START” w Warszawie a współorganizatorem Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ”START”. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W zawodach wzięło udział 63 zawodników. Wśród nich byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z WTZ „Maratońska”, WTZ „Do Celu”, WTZ „Nadzieja” oraz WTZ przy PZN OM.

Rozegranych zostało osiem konkurencji indywidualnych: spacer farmera, układanie wieży z klocków, bieg w workach, tor przeszkód, skoki na skakance na czas, slalom z kijem do unihokeja, strzał na bramkę kijem do unihokeja, strzał piórkiem na bramkę oraz dwie konkurencje drużynowe: turniej unihokeja i mini turniej darta.

Zawody te miały na celu integrowanie środowiska osób niepełnosprawnych, propagowanie sportu osób niepełnosprawnych oraz pokazanie poziomu sportowego osób niepełnosprawnych mieszkańcom Radomia.

Podczas dwudniowych zmagań sportowych uczestnicy nie tylko rywalizowali ze sobą ale też świetnie się razem bawili i integrowali przy wspólnym poczęstunku. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a za zdobycie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach również nagrody rzeczowe.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez RSSiRON „START” Radom.

Galeria zdjęć