1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, Wisła 14-15.04.2018

20180415 111018

W dniach 13-15 kwietnia w Wiśle, w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków oraz w hali sportowej Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich „START” odbyło się I Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział przeszło 140 zawodników, a wśród nich dziewięciu reprezentantów Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Organizatorem zawodów był Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nasi zawodnicy, po wspaniałej walce, uplasowali się na następujących pozycjach: wśród kobiet w klasie 6-7 nasza najmłodsza zawodniczka Barbara Jabłonka zajęła miejsce piąte, zaś w klasie 8 drugie miejsce zajęła Monika Borewicz. W kategorii mężczyzn w klasie 3 Mariusz Czerwiński zajął pierwsze miejsce pokonując w finale Macieja Nalepkę (IKS JEZIORO Tarnobrzeg). W klasie 6 Piotr Mańturz wyszedł z drugiego miejsca w grupie i zajął miejsce 5-8. Maksym Chudzicki (klasa 7) po stoczeniu w finale zaciętej walki z Wojciechem Wlazło (ZSN START w Skierniewicach) stanął na drugim stopniu podium. Również w klasie 7 wystartował Kacper Głąbicki zajmując miejsce 5-6. Mąkosa Benedykt w klasie 9 uplasował się na miejscu 9-12, a w klasie 10 Witaszczyk Bartłomiej i Barański Ryszard zajęli miejsca 13-18.