Udany występ tenisistów podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku

 

37- DSC9114

 

W dniach 01-03 grudnia 2017r. w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowali: Monika Borewicz, Czerwiński Mariusz, Mańturz Piotr, Chudzicki Maksym, Głąbicki Kacper, Grzegorz Skalik oraz Benedykt Mąkosa.

W grze pojedynczej kobiet w klasie 8 pierwsze miejsce zajęła Monika Borewicz, która wygrała wszystkie mecze w swojej klasie. Nasza zawodniczka zajęła również pierwsze miejsce w grze podwójnej kobiet oraz drugie miejsce w grze mieszanej w klasie 6-10.

W grach pojedynczych mężczyzn wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco: Mariusz Czerwiński w klasie 3 wygrał wszystkie mecze w swojej grupie i w finale spotkał się z Maciejem Nalepką (IKS JEZIORO Tarnobrzeg) ostatecznie zajmując drugie miejsce. W klasie 6 Piotr Mańturz wyszedł ze swojej grupy na drugim miejscu lecz przegrał w ćwierćfinale zajmując ostatecznie miejsce 7-8. W klasie 7 startowało trzech naszych zawodników. Maksym Chudzicki wyszedł z grupy na pierwszym miejscu i w finale zajął drugie miejsce. Kacper Głąbicki wyszedł z grupy na pierwszym miejscu wygrywając wszystkie mecze w grupie ale przegrał w walce o półfinały i uplasował się na miejscu 9-12. Grzegorz Skalik nie wyszedł z grupy i ostatecznie zajął miejsce 17-20. Benedykt Mąkosa w klasie 9 wyszedł z grupy na pierwszym miejscu i ostatecznie zajął trzecie miejsce.

W grze podwójnej mężczyzn w klasie 1-5 Mariusz Czerwiński ponownie spotkał się z Maciejem Nalepką i grając w parze zdobyli pierwsze miejsce. W klasie 6-10 w grze podwójne nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Chudzicki Maksymmiejsce 3-4, Benedykt Mąkosamiejsce 5-8, Mańturz Piotr i Głąbicki Kacper grając razem zajęli 17-32 miejsce. W grze mieszanej w klasie 6-10 Maksym Chudzicki zajął miejsce 5-8.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów sportowych.

 

Galeria zdjęć