Puchar Świata w Podnoszeniu Ciężarów Osób z Niepełnosprawnością – Dubaj 2018

28907583 2088425944502703 258626181 n

To był wspaniały początek sezonu dla zawodniczki naszego Stowarzyszenia Justyny Kozdryk, która podczas Pucharu Świata w Podnoszeniu Ciężarów Osób z Niepełnosprawnością zdobyła złoto. Zawody odbywały się w dniach 14-23 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Do Dubaju pojechała czteroosobowa reprezentacja Polski, która pod wodzą trenera Mariusza Oliwy, wywalczyła trzy medale po jednym kolorze z każdego krążka.

Złoto wywalczyła niezawodna Justyna Kozdryk zawodniczka RSSiRON „START” Radom, która wygrała kategorię 45 kg. Nasza Mistrzyni zaliczyła wszystkie trzy podejścia zaliczając w pierwszym 86 kg, w drugim 88 kg oraz w trzecim podejściu 90 kg.

Brązowy medal wywalczył Sławomir Szymański (Start Wrocław) w kategorii wagowej 49 kg. Sebastian Świtoński (Hałas Team Strzelin) wywalczył drugie miejsce w kategorii wagowej 65 kg wśród juniorów i ósme wśród seniorów, podnosząc sztangę ważącą 118 kg. Michał Salwa (Start Wrocław) uplasował się na wysokim szóstym miejscu w kategorii wagowej 107 kg zaliczając 163 kg.

Gratulujemy wszystkich zawodnikom i trenerowi kadry Mariuszowi Oliwie.