II Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych 13-15.09.2017

  

IMG 0864

 

W dniach 13-15 września 2017 roku odbył się II Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Głównym celem turnieju jest popularyzacja gry w Boccia oraz integracja środowiska osób niepełnosprawnych. Zawody odbyły się na hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu dzięki dofinasowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W turnieju wzięło udział 35 zawodników z 8 klubów. W rozgrywkach drużynowych rywalizowało 10 drużyn, a indywidualnie 16 zawodników. Pierwsze miejsce drużynowo zajęła drużyna z UKS Antila w składzie: Jabłonka Damian, Mital Ernest, Jakóbowski Grzegorz, drugie miejsce drużyna z WTZ Maratońska: Kołodziejski Dariusz, Żyła Mikołaj, Zawisza Tomasz, a trzecie drużyna z Radomska: Radziejewski Paweł, Dryja Małgorzata, Poteralski Łukasz. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Wachnik Dominik reprezentujący UKS Antila, drugie miejsce Żyła Mikołaj z WTZ Maratońska, trzecie Milczarek Klaudiusz z Radomska. Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i przebiegał w miłej atmosferze. Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych miejsc i zapraszamy za rok.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć