Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce

IMG 8965

W dniach 26-28.05.2017r. w Kozienicach na stadionie KCRiS odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Organizatorem Mistrzostw był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START" Warszawa i Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”.

W zawodach wzięło udział 75 zawodników z 15 kubów sportowych z całej Polski. Silną grupą byli reprezentanci Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”, którzy łącznie zdobyli 27 medali (6 złotych, 11 srebrnych, 10 brązowych).

Wśród kobiet medale zdobyły:

Kibil Jagoda (kl. 35) złoty medal w biegu na 100 m, złoty medal w biegu na 200 m, srebrny medal w skoku w dal,

Nowosadko Aleksandra (kl. 56) złoty medal w biegu na 100 m, złoty medal w biegu na 200 m,

Gontarz Magdalena (kl. 46) złoty medal w skoku w dal, brązowy medal w biegu na 100 m oraz srebrny medal w biegu na 200 m,

Marchewka Martyna (kl. 34) brązowy medal w pchnięciu kulą, srebrny medal w rzucie oszczepem,

Grosiak Natalia (kl. 54) brązowy medal w biegu na 100 m, brązowy medal w biegu na 200 m.

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się:

Bąk Miłosz (kl. 36) wywalczył złoty medal w biegu na 100 m, brązowy medal w biegu na 400 m,

Kacperczyk Dawid (kl. 55) srebrny medal w pchnięciu kulą, brązowy medal w biegu na 100 m oraz srebrny medal w biegu na 200 m,

Wątły Adam (kl. 35) brązowy medal w rzucie oszczepem,

Lipiński Karol (kl. 36) brązowy medal w biegu na 100 m,

Grzybek Tomasz (kl. 37) zdobył 3 srebrne medale: w pchnięciu kulą, w rzucie dyskiem i w rzucie oszczepem,

Babut Patryk (kl. 36) zdobył 2 srebrne medale: w biegu na 200 m i 400 m,

Kibil Daniel (kl. 35) srebrny medal w biegu na 100 m,

Wojtunik Filip (kl. 46) brązowy medal w biegu na 100 m.

Praca wykonana przez trenerów na treningach owocuje dobrymi wynikami na najważniejszych krajowych zawodach.

GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM I ICH TRENEROM, CZEKAMY NA KOLEJNE MEDALE.