IV Memoriał w Tenisie Stołowym

 

IMG 3149 

W dniach 16-18.09.2016 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbył się IV Memoriał im. Adama Borczucha Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Odbywające się cyklicznie zawody upamiętniają postać nieżyjącego już, wieloletniego prezesa radomskiego START-u. W zawodach wzięło udział 70 zawodników niepełnosprawnych z 11 klubów sportowych z całej Polski. RSSiRON "START" Radom po raz kolejny, dzięki dofinansowaniu z Gminy Miasta Radom i Ministerstwa Sportu i Turystyki, za pośrednictwem PZSN "START" mogło zorganizować Memoriał.

Od wielu lat nasz Memoriał cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników z całego kraju, nie inaczej było w tym roku. Rywalizacja w Radomiu odbywała się w różnych klasach. Liczną grupę startujących stanowili zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START" Radom. Zawodnicy radomskiego Startu należeli do najlepszych. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wywalczyli Mariusz Czerwiński, Monika Borewicz i Karolina Kotowska. Klasyfikacja pozostałych naszych zawodników wygląda następująco: Maksym Chudzicki 5-8 miejsce w gr.6-8, Skalik Grzegorz, Dariusz Kozieł, Mańturz Piotr - 9-12 miejsce w gr.6-8, Kordowicz Grzegorz, Głąbicki Kacper i Mateusz Owczarek -13-16 miejsce w gr.6-8, Adam Wątły miejsce 17-19 w gr. 6-8, Mąkosa Benedykt -5-8 miejsce w gr. 9-10, Rafał Moćko - 9-13 miejsce w gr. 9-10, w grupie 11 (kobiet) 2 miejsce zajęła Barbara Sałek, 3 miejsce Izabela Redestowicz. W grupie 11 (mężczyzn) 3 miejsce zajął Mikołaj Żyła. W kat. Open 3 miejsce zajął Maksym Chudzicki. Zwycięzcy otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy naszym zawodnikom kolejnego dobrego występu, osiągnięcia dobrych wyników i trzymamy kciuki za kolejne udane starty.