VI Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych Kozienice 2021

IMG 8232

Za nami szósta edycja Ogólnopolskiego Turnieju w Boccia Osób Niepełnosprawnych. W dniach 07-09.05.2021r. na hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu rywalizowało 86 zawodników z dziesięciu klubów-organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne. Rywalizacja podzielona była na rozgrywki drużynowe oraz rozgrywki indywidualne. Organizatorem Turnieju było Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” w Radomiu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Arkadiusz Borczuch Prezes RSSiRON „START” oraz Pan Rafał Sucherman Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSiR START Kielce III w składzie: Buras Dorota, Kowalczyk Janusz, Pałys Władysław. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna WTZ Maratońska I w składzie: Jażdżyk Bartłomiej, Zawisza Tomasz, Żyła Mikołaj. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna UKS ANTILA w składzie: Mital Ernest, Wachnik Dominik, Tomanek Mateusz.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Żyła Mikołaj (WTZ Maratońska), drugie miejsce Lamch Wojciech (SONRIRiP PROMETEUS), trzecie miejsce Waksmundzki Mateusz (ZSiR START Kielce), czwarte miejsce Bandura Teresa (START Radom), piąte miejsce  Jażdżyk Bartłomiej (WTZ Maratońska), szóste miejsce Socha Paulina (SONRIRiP PROMETEUS), siódme miejsce Przeniosło Grzegorz (ZSiR START Kielce), ósme miejsce  Warchoł Fabian (ZSSiPO Radom).

Wszyscy zawodnicy, którzy w rozgrywkach drużynowych zajęli miejsca 1-3 oraz w rozgrywkach indywidualnych miejsca 1-8, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla uczestników Turnieju organizator zapewnił również wyżywienie i zakwaterowanie.

Zawody mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Kozienice.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą rywalizację. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy na kolejną edycję Turnieju.