IV Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych Kozienice 2019

IMG 9762

W dniach 18-20.10.2019r., na hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, odbył się IV Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem było Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” w Radomiu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Arkadiusz Borczuch Prezes RSSiRON „START”.

W Turnieju wzięło udział 47 zawodników z następujących klubów-organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne: WTZ Ostałówek, WTZ Borkowice, START Radom, WTZ Maratońska, UKS ANTILA, DPS Kozienice, ZSSiPO Radom, DPS Kozienice. Rywalizacja podzielona była na rozgrywki drużynowe (14 drużyn) oraz rozgrywki indywidualne (16 zawodników).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS ANTILAw składzie: Wachnik Dominik, Lisiewski Patryk, Tomanek Mateusz. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna WTZ Maratońska w składzie: Bartel Konrad, Markowski Dominik, Jażdżyk Bartłomiej. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna WTZ Borkowice w składzie: Kucharczyk Adrian, Bobrowski Robert, Patynowski Tomasz.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Jażdżyk Bartłomiej (WTZ Maratońska), drugie miejsce Zawisza Tomasz (WTZ Maratońska), trzecie miejsce Polak Elżbieta (DPS Radom), czwarte miejsce Zielonka Seweryn (WTZ Ostałówek), piąte miejsce Tomanek Mateusz (UKS ANTILA), szóste miejsce Bobrowski Robert (WTZ Borkowice), siódme miejsce Kucharczyk Adrian (WTZ Borkowice), ósme miejsce Dańda Jacek (WTZ Ostałówek).

Wszyscy zawodnicy, którzy w rozgrywkach drużynowych zajęli miejsca 1-3 oraz w rozgrywkach indywidualnych miejsca 1-8, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla uczestników Turnieju organizator zapewnił również wyżywienie i zakwaterowanie.

Zawody mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą rywalizację. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy za rok na ko lejną edycję Turnieju.