Mikołajkowe Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych 2018

IMG 3987

Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” tradycyjnie w grudniu gościło niepełnosprawnych uczestników na Mikołajkowych Zawodach Sportowych. Zawody odbyły się w dniach 05-06 grudnia 2018 roku na sali gimnastycznej RSSiRON przy ulicy Maratońskiej 1 w Radomiu. Organizatorem Mikołajkowych Zawodów Sportowych Osób Niepełnosprawnych był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”, a współorganizatorem Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tegorocznej edycji Mikołajkowych Zawodów Sportowych wzięło udział łącznie 70 zawodników z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Do Celu”, z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Nadzieja”, z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Borkowic, z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PZN OM, z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy RSSiRON „START” oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance.

W ciągu dwóch dni rozegranych zostało osiem konkurencji indywidualnych: układanie wieży z klocków na czas, skoki na skakance na czas, slalom z piłką nożną, slalom z piłką do koszykówki, rzut do kosza, strzał na bramkę, rzut piłką lekarską, zwijanie taśmy thera band oraz dwie konkurencje drużynowe: turniej darta i wyścig w tunelu z piłką.

Podczas dwudniowych zmagań sportowych uczestnicy nie tylko rywalizowali ze sobą ale też świetnie się razem bawili i integrowali przy wspólnym poczęstunku. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a za zdobycie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcą i zapraszamy na kolejne zawody.

 

Galeria zdjęć