VIII Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych Kozienice 2024

IMG 1225

W miniony weekend (08-10.03.2024r.), na hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, odbyła się ósma edycja Ogólnopolskiego Turnieju w Boccia Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem Turnieju było Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” w Radomiu, a zawody mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W całym Turnieju rywalizowało 75 zawodników z trzynastu klubów-organizacji z całej Polski zrzeszających osoby niepełnosprawne. Rywalizacja podzielona była na rozgrywki drużynowe, w których wzięły udział 24 drużyny oraz rozgrywki indywidualne, do których przystąpiło 32 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSiR Start Kielce I w składzie: Janowski Andrzej, Waksmundzki Mateusz, Jędrocha Łukasz. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna Niezrzeszeni Kielce w składzie: Hetmańczyk Lech, Przeniosło Grzegorz, Trela Robert. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna START Radom Konrad Bartel, Bartłomiej Jażdżyk, Mikołaj Żyła. Czwarte miejsce zajęła drużyna NIKE Bydgoszcz I w składzie: Kociński Krzysztof, Kubasik Zbigniew, Michalik Lesław. Piąte miejsce zajęła drużyna NIKE Bydgoszcz II w składzie Burek-Sas Grażyna, Kocińska Grażyna, Sas Józef. Szóste miejsce zajęła drużyna SPORTOWA MIŁA I w składzie: Rembelska Weronika, Rosłon Kamil, Świątkowski Bartłomiej. Na siódmym miejscu zawody zakończyła drużyna AUTENTICON SŁAWA I w składzie: Miller Iwona, Wolniczak Adrian, Wolniczak Joanna. Na ósmym miejscu uplasowała się drużyna ZSiP Chwałowice I w składzie: Okrój Wojciech, Piątek Wojciech, Piskorz Mateusz.

W klasyfikacji indywidualnej, po zaciętej i pełnej emocji walce, pierwsze miejsce obronił Mikołaj Żyła (START Radom). Na drugim miejscu uplasował się Robert Trela (Niezrzeszeni Kielce). Trzecie miejsce zajął Konrad Bartel (START Radom). Czwarte miejsce zajął Wojciech Piątek (ZSiP Chwałowice) będący najmłodszym zawodnikiem na Turnieju. Piątą pozycję zajął Kamil Rosłon (SPORTOWA MIŁA) a na szóstym miejscu uplasowała się klubowa koleżanka Weronika Rembelska. Siódme miejsce zajął Przeniosło Grzegorz (Niezrzeszeni Kielce) a ósme miejsce Mateusz Waksmundzki (ZSiR Start Kielce).

Wszyscy zawodnicy, którzy w rozgrywkach drużynowych zajęli miejsca 1-8 oraz w rozgrywkach indywidualnych miejsca 1-8, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla uczestników Turnieju organizator zapewnił również wyżywienie i zakwaterowanie.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą rywalizację. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy na kolejną edycję Turnieju.